Kiek vaikui reikia žaislų?

Ar daugiau yra geriau?

2 min skaitymo

white red and yellow robot toy
white red and yellow robot toy

ŠIS KLAUSIMAS KYLA, KO GERO VISIEMS TĖVAMS.

Visada norime duoti vaikui tai, ko mes neturėjome. Galbūt jums truko žaislų, todėl pildysite kiekvieną vaiko NORIU ŠITO, o tada aplankys nusivylimas, nes jau po penkių minučių žaislas bus numestas į krūvą prie visų kitų.

Šių dienų ryškūs plastikiniai žaislai išmokė vaikus būti pasyviais žaidimo dalyviais. Užuot žaidę su žaislais, vaikai laukia, kol žaislas juos pralinksmins, gros, šoks ar dar nežinia ką darys, kad tik patrauktų vaiko dėmesį. Ir patraukia, kokiai minutei, tada būna numestas, o vaikas toliau laukia, kad kažkas užimtų jo dėmesį, gal būt telefonas ar televizorius. Vaikai nebeturi galimybės kūrybiškai žaisti.

KELI ŽENKLAI, KAD VAIKAS TURI PER DAUG ŽAISLŲ

  • Sunku susitvarkyti kambarį, rasti žaislams vietas.

  • Vaikas dirglus (per daug stimuliacijos)

  • Vaikas nuobodžiauja, neranda su kuo žaisti, nors žaislų pilnas kambarys.

·

KIEK VAIKUI REIKIA ŽAISLŲ?

GERIAU MAŽIAU, BET KOKYBIŠKŲ!

Atliktos ne vienos studijos parodė, kad vaikai, kurie žaidžia su mažesniu kiekiu žaislų (6-10vnt.), ilgiau būna įsitraukę į žaidimą, skatinamas jų kūrybiškumas, lavinama vaizduotė.

Dažnai tėveliai baiminasi, kad jų vaikui bus nuobodu. Tačiau vaikams nuobodžiauti yra labai naudinga, iš nuobodulio jie sugalvoja gražiausias istorijas ir smagiausius žaidimus.

KAIP SIMAŽINTI ŽAISLŲ KIEKĮ?

  • Netenkinkite visų vaiko norų iš karto, pirkinius planuokite. Įsivaizduokite jei sau pirktumėte viską, kai tik užsigeidžiate. Noriu raudonos rankinės perku, noriu žalios perku. Koks jausmas apimtų? Iš pradžių tai suteiktų džiaugsmo, bet kas vėliau? Daiktai nesuteikia laimės, bent jau tokios kokios linkime savo vaikams. Jūsų laikas kartu suteikia, užuot pirkę naują žaislą, nuveikite kažką kartu.

  • Išmeskite visus sulūžusius žaislus, jų tikrai yra jūsų namuose.

  • Atrinkite žaislus, kurie kartojasi – pvz. 3 formelių dėliojimo žaidimai. Pasilikite vieną labiausiai patinkantį – jie visi atlieka tą pačią funkciją, tik užima trigubai vietos.

  • Atiduokite ar parduokite žaislus, su kuriais vaikas nebežaidžia arba išaugo. Jei žaislas lavinamasis, bet vaikas lengvai įveikia užduotį, jis jums nebereikalingas. Pvz. Formelių dėjimas į atitinkamas skyles, jei vaikas nesuklysdamas sudėlioja formeles, šis žaislas jau išaugtas, jis nebelavina vaiko.

  • Išdėliokite žaislus lentynose, taip, kad vaikas iškart matytų visas galimybes. Kai žaislai laikomi dėžėse, vaikas iš tiesų nežino kokių žaislų turi. Visas turinys atsiduria ant grindų, o tvarkyti tenka mums, mielos mamos.

  • ROTUOKITE ŽAISLUS. Net patys mylimiausi žaislai pabosta, nuolat žaidžiant su jais. Išruošiuokite žaislus į 3 skirtingas dėžes, 2 paslėpkite, o vieną išdėliokite. Kai pamatysite, kad vaikui žaislai pabodo po 1-2 sav., dėžes sukeiskite. Mylimiausius vaiko žaislus (lego, lelytė..) palikite nuolat pasiekiamus, kad vaikui tai nekeltų streso. Mums šis būdas puikiai veikia, gal vaikams žaislas ir neatrodo naujas, bet būna pasiilgusios žaidimo su juo.

  • Paskutinis dalykas, aiškiai komunikuokite su seneliais ir draugais apie dovanas. Žinau, tai nėra lengva, netgi labai sunku. Išsakykite, kokio žaislo šiuo metu vaikui trūksta, jei nieko netrūksta gal būtų smagu nueiti į žaidimų kambarį. Be to, knyga visada gera dovana.

LINKIME LENGVO ŽAISLŲ ATRINKIMO. ATLINKITE, SVARBIAU KOKYBĖ, NE KIEKYBĖ.